BIP Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Elblągu

Szczepienia Ochronne - BIP Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Elblągu

Elbląg 2018-03-15

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

 

           Przed Państwem szansa bezpłatnego zaszczepienia dzieci przeciw pneumokokom – jednych z najbardziej groźnych bakterii wywołujących ciężkie choroby i często pozostawiających powikłania na całe życie.

           Taką możliwość oferuje Państwu Ministerstwo Zdrowia. Można zaszczepić dzieci do 5 r.ż., które dotąd nie otrzymały szczepionki przeciw pneumokokom. Wystarczy tylko zgłosić się do swojego Lekarza Rodzinnego.

Zachęcam Państwa do skorzystania z tej możliwości, bo przecież:

 

„ Pneumokoków nie lubimy, więc nasze dzieci zaszczepimy”


poniżej materiały do pobrania:

Szczepienia Ochronne

 

ODBIÓR SZCZEPIONEK

w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

w Elblągu

wtorek: 8:00 - 10:30
czwartek: 8:00 - 12:00

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INFORMACJA O SZCZEPIENIACH, SZCZEPIONKACH

      Podstawowe informacje o szczepieniach profilaktycznych, szczepionkach, o prowadzonych akcjach, programach znajdą Państwo na stronie/portalu Szczepienia.info powstał on w październiku 2007 r. z inicjatywy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynologii. Powstanie portalu było związane z planem WHO utworzenia sieci portali informujących o bezpieczeństwie szczepień w różnych językach europejskich (Vaccine Safety Network). Portal posiada akredytację WHO i został dodany do listy stron internetowych polecanych jako informujące o szczepieniach w sposób rzetelny i wiarygodny. Informacje prezentowane na portalu są adresowane do odbiorcy ogólnego, rodziców i lekarzy.

adres portalu to http://szczepienia.pzh.gov.pl/

     Działanie portalu jest aktualnie finansowane z funduszy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny oraz z funduszy polsko-norweskich.

      Nie wszystkie szczepionki są w pełni skuteczne, jak również nie wszystkie są bezpieczne dla każdej osoby szczepionej. Podejmując decyzję o podaniu szczepionki należy rozważyć bilans korzyści i ryzyka związanego z jej zastosowaniem. Portal Szczepienia.info ma na celu bezstronne informowanie zarówno o korzyściach płynących ze szczepień, jak również potencjalnym ryzyku związanym z przyjęciem poszczególnych szczepionek. Przedstawia wyłącznie informacje poparte wiarygodnymi dowodami naukowymi.