BIP Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Elblągu

Międzywojewódzki Festiwal Krótkich Filmów o HIV - BIP Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Elblągu

Międzywojewódzki Festiwal Krótkich Filmów o HIV”

2019

Państwowa Inspekcja Sanitarna, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział Terenowy w Gdańsku organizują konkurs pt. „Międzywojewódzki Festiwal Krótkich Filmów o HIV”, którego celem jest przekazanie informacji dot. profilaktyki HIV/AIDS, promowanie odpowiedzialności za własne życie i zdrowie oraz szacunku wobec siebie i innych, integrowanie środowisk szkolnych i inspirowanie ich do działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej poprzez kontakt ze sztuką i aktywność artystyczną.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z 4 województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzyć krótki film (do 5 minut) zgodnie z regulaminem.

Uczestnicy z terenu województwa warmińsko-mazurskiego powinni przekazać prace konkursowe do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, ul. Żołnierska, 10-561 Olsztyn do 21 marca 2019 roku. Ogłoszenie listy 12 finalistów (po 3 zespoły z każdego województwa) nastąpi do dnia 2 kwietnia 2019 roku. Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2019 roku w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w konkursie!

Załączniki do pobrania: